טיפים – איך לדבר בביטחון


קצב

התאימו את קצב הדיבור שלכם למטרה. דיבור מהיר מסייע לשלהב ולהמריץ את הקהל, בזמן שדיבור איטי והפסקות יוצרים אווירת ציפייה. עבור מרבית מהמצגות שלכם, קצב טוב יהיה איטי מספיק למעקב ומהיר מספיק כדי לשמור על עניין.
השתמשו בטון נמוך על מנת להקרין סמכותיות. אנשים רבים מקשרים טון דיבור נמוך ככזה המשדר סמכות והשפעה. כמו כן, סיום משפט עם אינטונציה יורדת (הורדה של טון הדיבור) משדרת בטחון והחלטיות. טון זה שגור בעת ציווי.

עוצמה

דברו חזק מספיק כדי שישמעו אתכם אך לא באופן שיפריע או יפגע. על מנת ליצור רגע דרמתי, נסו להחליש את עוצמת הקול שלכם (לפעמים עד כדי לחישה). הדגישו מילים ומשפטים חשובים על ידי עוצמה גבוהה מעט יותר.
חדדו את ההגייה שלכם. הגייה נקייה וחדה של מילים ומשפטים משדרת בטחון ויכולת. כמו כן, קל יותר לעקוב אחר דיבור שכזה.

הפסקות

השתמשו בהפסקות (פאוזות) כדי להדגיש. עצירה מתוזמנת היטב יכולה לסייע מאד בהדגשת מידע ויצירת אוירה נכונה בקהל. הפסקה מהווה התראה לקהל לשים לב. הרעיון הוא להפסיק ממש לפני שאתם מגיעים לנקודה אותה ברצונכם להדגיש. לדוגמא, "המכירות שלנו עלו השנה ב…עשרים וחמישה אחוזים." בזמן ההפסקה ספרו, בלב, "אחת, שתיים, שלוש" ושמרו על קשר עין עם הקהל (אתם לא רוצים שיקבלו את הרושם שאתם ממציאים/לא בטוחים/לא זוכרים).

אני מזמין אתכם לצפות בהרצאה הבאה ולבחון את אופן הדיבור והשימוש בשפה בהרצאה הבאה של פטרישיה פריפ (מאמנת דוברים מעולה)

About גיא ואגו

מנחה ומרצה, בעל שנות וותק רבות בתחומי השיווק, המכירות והיזמות העסקית. מילא תפקידי ניהול מגוונים במגזר העסקי, ביניהם, ניהול מכירות, ניהול שירות, פיתוח שותפויות מכירה וניהול כללי.