טיפים – שפת גוף


עמידה

עמדו מול הקהל שלכם בצורה שווה. הראו עניין באמצעות מבט ישיר. היו נינוחים ואקספרסיביים. הטו מעט את ראשכם, קמרו את גבותיכם והנהנו מדי פעם כסימן להבנה או הסכמה. חיכו כדי להקרין חום, ביטחון וכדי לבנות חיבור.

אמצו מצג גוף פתוח. בטאו פתיחות ומוכנות על ידי פתיחת כפתורי הג'קט, נטייה קדימה בכיסא והתקרבות פיזית לקהל. ודאו שניתן לראות את ידיכם ושאינן קפוצות. כשאתם עומדים או מתהלכים, אמצו עמידה זקופה ותנועות ידיים שלוות. השתדלו לעבור מעבר ל"מחסומים" העומדים ביניכם לבין הקהל, כגון שולחנות ופודיומים.

במאמר ביניים, אני מכיר מספר חברות אשר אימצו חדרי מכירה/שכנוע אשר מסודרים במיוחד למטרה זו ומחייבים את היושבים לחלוק צד אחד של השולחן (בניגוד לשולחן הממוקם במרכז החדר ומהווה חוצץ בין שני הצדדים).

תאום שפת גוף

וודאו שהבעות הפנים שלכם, מחוות הגוף ומנח הגוף שלכם תואמים למסר אותו אתם משדרים. לדוגמא, אם אתם מנסים להעביר מסר של פתיחות לרעיונות של אחרים, הימנעו מלשלב ידיים ולהתרחק מהקהל שלכם.

שמרו על קשר עין

תקשרו עניין ואמפטיה באמצאות שמירה על קשר עין. מצמצו באופן רגיל ואמצו מבט "פתוח" – לעומת מבט צר (מעט סגור).

מגע

במפגשים עסקיים וחברתיים רבים, לחיצת יד היא בדרך הבטוחה והחיובית ביותר להעברת מסר של חביבות וחמימות. וודאו שלחיצת היד שלכם בעלת נוכחות (לא חזקה מדי ולא רופסת) וקצרה. השתדלו שידכם תהיה חמה ויבשה (מבלי לנגב אותה במכנס).

שלווה

אמצו עמידה נוחה, נינוחה אך ערנית כך שהקהל יחוש שאתם מוכנים להקשבה. הימנעו מלהראות נינוחים על גבול הנרדם/משתעמם. ו… הימנעו מתנועות אקראיות, בלתי צפויות, הן משדרות קוצר רוח, עצבנות ושעמום.

About גיא ואגו

מנחה ומרצה, בעל שנות וותק רבות בתחומי השיווק, המכירות והיזמות העסקית. מילא תפקידי ניהול מגוונים במגזר העסקי, ביניהם, ניהול מכירות, ניהול שירות, פיתוח שותפויות מכירה וניהול כללי.